Kiekvienam atvykus į naują kraštą yra įdomu, kaip jame gyveno žmonės, kokia buvo jų eilinė diena. Nuvykę į Nidą galite persikelti šimtu metų atgal ir pamatyti kokia buvo eilinė žvejo diena.
Ant Kuršių marių kranto, pietinėje senosios Nidos dalyje, stovi etnografinė žvejo sodyba, kuri stebina savo paprastumu ir subtilia estetika. Viduje esantys autentiški baldai mena čia gyvenusius žvejus, o puošybos elementai atspindi ne tik XIX a. pab. – XX a. pr. sandūroje gyvenusių žvejų kasdienybę ir buitį, bet ir jų pasaulėžiūrą.
Žvejo etnografinė sodyba – tai gyvenamasis, dviejų galų namas, pastatytas vietinių meistrų 1927 metais, kuris vėliau buvo dar praplėstas. Pagal tradicijas, kai žvejų vaikai sukurdavo šeimą, namas buvo plečiamas naujomis patalpomis. Šalia sodybos stovi žvejų laivai – nuo valtelės iki bradinės valties, arba kitaip – kurėno. Visi jie yra orginalūs.
Šiuo metu atnaujintoje sodybos ekspozicijoje galima pajusti senųjų gyventojų buvimą šalia. Toks jausmas sukuriamas, panaudojant šiuolaikinę inovatyvią įrangą, įvairius vizualinius sprendimus bei kūrybines instaliacijas.
Šiandien žvejo etnografinėje sodyboje organizuojami liaudies teatrų spektakliai, folkloro ansamblių koncertai bei demonstruojami tautodailininkų dirbiniai ir senieji amatai.
Nuotraukos šaltinis © visitneringa.com