Iš Alksniakiemio Miško takas nedideliu kaimo keliuku vinguriuoja Nemuno kairiuoju krantu ir formuoja daugiau kaip 7 km ilgio kilpą miško keliukais ir takeliais per Kalvių miško masyvą. Nuo Vangų kaimo iki Pašventupio apie 3 km Miško takas vingiuoja Nemuno krantais, nuo kurių atsiveria vaizdingos panoramos. Žygeivius džiugins nuolatos besikeičiantis kraštovaizdis: nedideli kaimeliai su pavasarį ir vasarą žieduose skęstančiais sodais ir laukais ar upėje plūduriuojančios žvejų valtelės ir praplaukiantys maži laiveliai. Iš Pašventupio kaimo einant keliu Nr. 3313, po apytiksliai 3 km, Miško takas pasiekia Pakuonio miestelio centrą.
Praktinė informacija:
Ilgis: 18 km
Laikas: 4 – 6 h
Pradžia: Alksniakiemis, Bičiulių gatvė
Pabaiga: Pakuonio centras, Aušros ir Sodų gatvių sankryža
Maršrutas: Alksniakiemis – Kalviai – Vangai – Pašventupys
Kelio danga: Daugiausia nedideli žvyruoti miško ir kaimo keliukai, Pakuonio miestelyje– asfaltas.
Sudėtingumas: Lengvas
Pavojingos vietos: Būkite atidūs, eidami šalikelėmis!
Verta žinoti! Šioje atkarpoje nėra maitinimo įstaigų. Parduotuvė yra tik Pakuonio miestelyje.
Gamta:
Žygiuojant Nemuno pakrantėmis, galima stebėti paukščius. Viena dažniausiai sutinkamų vandens paukščių rūšių yra didžioji antis (Anas platyrhynchos). Pavyks pamatyti ir didįjį dančiasnapį (Mergus merganser), rudagalvius kirus (Larus ridibundus), gulbes nebyles (Cygnus olor), antis klykuoles (Bucephala clangula). Šie paukščiai lizdus suka netoli upės pakrantės, todėl jų lizdų sukimo metu reikia elgtis tyliai ir atsakingai. Jei pavyks, galbūt išvysite vieną puošniausių paukščių Baltijos šalyse – tulžį (Alcedo atthis), kuris minta žuvimis ir suka lizdus nedidelėse olose pakrantės skardžiuose. Kai upėje vanduo yra šiek tiek nusekęs, smėlėtose ir akmenuotose seklumose ir salose galima išvysti upinį kirliką (Charadrius dubius), upinę žuvėdrą (Sterna hirundo), taip pat krantinį tilviką (Actitis hypoleucos), rečiau – mažąją žuvėdrą (Sternula albifrons). Kurioje nors pievoje galbūt pavyks išvysti pempę (Vanellus vanellus). Apylinkėse galima dažnai pamatyti ir pilkąjį garnį (Ardea cinerea) bei kormoraną (Phalacrocorax). Pakrančių atodangų olose lizdus suka urvinės kregždės (Riparia riparia).
Turizmo informacija:
- Prienų turizmo ir verslo informacijos centras
Adresas: Vytauto g. 35, Prienai; Tel: +370 602 87027, +370 676 49010; Tinklapis: https://www.infoprienai.lt/
Daugiau informacijos apie maršrutą (apgyvendinimo vietos, maitinimas, parduotuvės, žemėlapis, GPX koordinatės) - https://baltictrails.eu/lt/forest/day/138