Pakilęs į statų Dubysos slėnio krantą, Miško takas 2,5 km vingiuoja per nedidelį miško masyvą ir toliau 4 km iki pat Čekiškės veda apylinkėmis, kur vasaromis žaliuoja neaprėpiami laukai. Panašūs vaizdai atsiveria ir kitus 9 km, kol Miško takas tiltu kerta Kaunas–Klaipėda automagistralę (A1). Už maždaug 1,5 km, nepriėjus Gėluvos kaimo, Miško takas nusileidžia į gilų Dubysos slėnį ir siaurais takeliais bei tyliais kaimo keliukais vinguriuoja palei upės vingius, atverdamas plačius vaizdus į Ariogalos miesto slėnį. Dubysos ir Gedimino gatvėmis maršrutas veda aukštyn iki Vytauto gatvės - centrinės Ariogalos gatvės. Toliau Plento gatve Miško takas už 5 km nuo centro pasiekia vietą, kurioje reikia pasukti į galutinį atkarpos tašką – Kirkšnovės tvenkinį (dar 0,2 km).
Praktinė informacija
Ilgis: 27 km
Laikas: 7 – 9 h
Pradžia: Padubysio kaimas prie Zalensų sodybos
Pabaiga: Kirkšnovės tvenkinys
Maršrutas: Padubysys – Čekiškė – Ariogala – Kirkšnovės tvenkinys
Kelio danga: Daugiausia asfaltas, Dubysos slėnyje – nedideli takeliai ir keliai.
Sudėtingumas: Sunkus
Pavojingos vietos: Būkite atidūs, eidami kelkraščiais!
Verta žinoti! Ariogaloje vertėtų įsigyti maisto atsargų kitoms dviem dienoms. Šią atkarpą reikia įveikti per vieną dieną, nes Ariogaloje ir jos apylinkėse nėra apgyvendinimo vietų.
Pasiūlymai: Jei per vieną dieną maršruto nepajėgsite įveikti, galima pasinaudoti autobusu iš Ariogalos arba susitarti su apgyvendinimo vietų šeimininkais, kad padėtų ir pavėžėtų.
Gamta
Dubysos ištakos yra netoli Šiaulių. Upė kerta Žemaitijos aukštumą ir įteka į Nemuną prie Seredžiaus kaimo. Vandens lygis Dubysoje labai kinta. Tam įtakos turi tiek tirpstančio sniego, tiek lietaus vanduo, kuriuos surenka Žemaitijos aukštumos upės ir upeliai. Ne veltui šią upę labai mėgsta vandens turistai. Vasarą jos srovė rami, upė yra skaidri, daugumoje vietų dugnas smėlėtas, todėl Dubysa labai tinka ramiam plaukiojimui. Dubysos upės slėnis yra vienas giliausių (20–40 m) ir plačiausių (iki 0,5 km) Lietuvoje, jį suformavo ledynai. Rusijos imperijos laikotarpiu 1825 m. buvo pradėtas projektas, kuriuo buvo siekiama sujungti Dubysą su Venta vadinamuoju Ventos-Dubysos arba Vindavos kanalu. Darbus vykdė 18 000 kareivių ir 3000 civilių. Kanalu buvo bandoma sujungti Nemuno baseiną su Baltijos jūra ir Ventspilio uostu, nes Nemuno žemupį tuo metu kontroliavo Prūsija. Darbams sutrukdė įvairūs istoriniai įvykiai, ypač Pirmasis pasaulinis karas, po kurio kanalas prarado savo reikšmę, nes Lietuva susigrąžino žemes Nemuno žemupyje. Dar praėjusio šimtmečio septintajame dešimtmetyje kanalas buvo naudojamas irklavimo varžybų metu, tačiau šiandien jis apleistas, nors ir yra paskelbtas kultūros paminklu.
Turizmo informacija:
- Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras
Adresas: Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno r.; Tel: +370 37548118; Tinklapis: www.kaunorajonas.lt;
- VšĮ “Atrask Raseinius”
Adresas: Vytauto Didžiojo g. 17, Raseiniai; Tel: +370 61834611; Tinklapis: www.atraskraseinius.lt;
Daugiau informacijos apie maršrutą (apgyvendinimo vietos, maitinimas, parduotuvės, žemėlapis, GPX koordinatės) - https://baltictrails.eu/lt/forest/day/145