Kiekvieną atkarpą galima praeiti ir kaip atskirą maršrutą. Kelionių vadove yra nurodyti rekomenduojami kiekvienos atkarpos pradžios ir pabaigos taškai. Sujungus atkarpas, atsižvelgiant į laiką, galima įveikti kelių dienų, savaičių ar net mėnesių maršrutus.
Miško taką galima pradėti bet kurioje vietoje ir eiti į abi puses. Ženklinimai yra abiem kryptimis.
Priklausomai nuo poreikio ir galimybių, atskiras Miško tako atkarpas galima ne praeiti pėsčiomis, o pravažiuoti visuomeniniu transportu. Su kai kuriais apgyvendinimo vietų savininkais galima iš anksto susitarti dėl transporto paslaugų ir daiktų pervežimo į kitą vietą.
Orientuotis gamtoje padeda Miško tako ženklai ant medžių arba kitų objektų. Orientavimąsi gyvenvietėse palengvina Miško tako lipdukai ant kelio ženklų ir kitų objektų. Kai kuriose Lietuvos ir Latvijos nacionalinių parkų bei Lietuvos regioninių parkų vietose Miško takas sutampa su kitais pėsčiųjų ir dviračių maršrutais, kurie taip pat pažymėti spalvotais ženklais ant medžių ir kitų objektų. Čia būtina atidžiai sekti Miško tako žymėjimą, naudotis GPX failais, kuriuos galima parsisiųsti iš svetainės http://www.baltictrails.eu/lt/forest.
Kai kuriose Miško tako vietose išdėstytos informacinės lentelės, padedančios orientuotis aplinkoje.
Miškingose vietovėse Miško takas veda nedideliais miško arba kaimo keliais, o kai kur – takais. Siekiant, kad Miško tako maršrutas nenutrūktų ir būtų vientisas, kai kuriose vietose jis veda asfaltuotų kelių kelkraščiais. Gyvenvietėse jis veda šaligatviais, kombinuotais pėsčiųjų ir dviračių takais arba gatvės pakraščiais.
Apie kiekvieną atkarpą iformacija yra pateikta atskirai.