Dzūkijos kraštas nuo seno garsėjo ne tik darbščiais, draugiškais ir vaišingais žmonėmis, bet ir įvairiais amatais. Seniau kaimo moterys sueidavo į vieną pirkią ir kartu vakarodavo. Susirinkę jos ausdavo, plėšydavo plunksnas, megzdavo, siuvinėdavo, pindavo, darydavo šiaudinius sodus.
Šio krašto kaimus mažiausiai palietė civilizacija. Išliko čia ir dzūkiškos medinės pirkelės, o daugumoje jų – audimo staklės, verpimo rateliai, kiti senoviniai rakandai. Todėl čia gyvenanti amatininkė gali sudominti savo klausytojus ne tik pasakojimais, bet praktiškai jiems parodydama amatą, o kiekvienas norintis – jį gali išbandyti savomis rankomis. Amatininkė edukacijų metu savo žinias ir meilę lietuviškoms tradicijoms perduoda klausytojams bei gali pasiūlyti skirtingų amatų edukacijas.
Edukacinės programos tikslas
Atgaivinti, puoselėti ir išsaugoti amatus Dzūkijoje, nes su kiekvienais metais kaimai sensta, pamažu krašto tradicijos, papročiai, amatų paslaptys slenka užmarštin. Supažindinti su pynimo amatu, jo istorija, technika, išmokyti pasigaminti savo darbelį.
Veiklos: Edukacijos metu susipažinsite su tradiciniu amatu – pynimu, jo istorija, legendomis ir technika. Amatininkė išmokys pasigaminti verbą, šiaudinį sodą arba nusipinti kraitelę iš karnų. Kiekvienas pasigaminsite savo darbelį, kurį galėsite parsivežti namo. Amatininkė edukacijų metu vaišins savo surinkta žolelių arbata ir papasakos apie Dzūkijos krašto papročius bei tradicijas.
Edukacijos trukmė: 1,5 – 3 val.
Dalyvių skaičius: iki 40 asmenų.
Sezoniškumas: visus metus.
Kalbos: lietuvių, anglų, rusų.
Būtina išankstinė registracija!
Pynimo amato sertifikato Nr. 00140, data 2010-02-22.