Iš Nemunaičio Vytauto gatve ir Kaniūkai–Einorai–Nemunaitis keliu (Nr. 1102) Miško takas apie 1,5 km veda šiaurės rytų kryptimi, tada pasuka kairėn į šiaurę ir dar po 3 km pasiekia Gečialaukio kaimą. Toliau Miško takas suka į dešinę rytų kryptimi ir po 3,3 km dar sykį susitinka su keliu Nr. 1102. Po 3,3 km Miško takas pasiekia kelią Nr. 128 ir pėsčiųjų šaligatviu nusileidžia į Nemuno slėnį. Nuo čia daugiau kaip 3 km gražus Nemuno slėnio takas per mišką nuveda iki pėsčiųjų tilto per upę. Gerai palypėjus į aukščiausią Lietuvoje pėsčiųjų tiltą prieš akis atsiveria platus ir galingas Nemuno vaizdas. Už tilto Miško takas vingiuoja buvusio geležinkelio pylimu, Alytaus kurorto parko mažais takeliais ir miesto centre S. Dariaus ir S. Girėno gatve pasiekia Senamiesčio skverą, kurio pietinėje pusėje yra Alytaus turizmo informacijos centras.
Praktinė informacija
Ilgis: 20 km
Laikas: 5 – 7 h
Pradžia: Nemunaitis, Vytauto gatvė
Pabaiga: Alytaus turizmo informacijos centras
Maršrutas: Nemunaitis – Gečialaukis – Užupiai – Alytus
Kelio danga: Žvyrkeliai, asfaltas, miško takai ir nedideli miško keliukai, parko keliukai (asfaltas, grindinys).
Sudėtingumas: Lengvas
Kliūtys: Reikia pereiti nedidelį upelį – Nemuno dešiniojo kranto intaką (jei sausa, šią kliūtį lengva įveikti).
Pavojingos vietos: Būkite atidūs, eidami kelkraščiu ir pereidami kelią! Vilniaus gatvę prie Nemuno pereikite tilto apačioje.
Verta žinoti! Maitinimo įstaigos yra Alytuje.
Pasiūlymai: Bent pusę dienos verta skirti pasivaikščiojimui po Alytų.
Gamta
Einant Lietuvos ir Latvijos laukais, pakelėse dažnai galima pamatyti paprastąją trūkažolę (Cichorium intybus). Daugiametis graižažiedžių šeimos augalas šviesiai mėlynais žiedais gali pasiekti 1,5 m aukštį. Augalas turi storą šaknį, kuri Baltijos šalyse tradiciškai naudojama ruošiant į kavą panašų gėrimą. Šaknis iškasama, skrudinama, sumalama, užpilama karštu vandeniu ir taip paruošiama kava. Manoma, kad trūkažolės kavą pradėta gerti XVIII a. Prancūzijoje, kai kavos pupelių deficito metu reikėjo kažkuo jas pakeisti. Ir šiandien Latvijoje ir Lietuvoje yra ūkių, gaminančių gardžią trūkažolės kavą be kofeino. Liaudies medicinoje trūkažolės šaknis naudojama apetitui sužadinti, kepenų ir tulžies pūslės ligoms gydyti, taip pat kaip diuretinė ir vidurius laisvinanti priemonė.
Turizmo informacija:
- Alytaus turizmo informacijos centras
Adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, Alytus; Tel: +370 31552010 ir +370 68707703; Tinklapis: www.alytusinfo.lt
Daugiau informacijos apie maršrutą (apgyvendinimo vietos, maitinimas, parduotuvės, žemėlapis, GPX koordinatės) - https://baltictrails.eu/lt/forest/day/134