(0)
2025 / 05 / 27

2025 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai

Devintus metus iš eilės Lietuvos kaimas gegužės pabaigoje plačiai atvėrė duris visiems smalsuoliams, norintiems iš arčiau pažinti kaimo gyvenimą, žmones, tradicijas ir svetingumą. Šiemet, gegužės 23–25 dienomis, vyko jau tradicija tapusi akcija „Atviros dienos kaime“, kvietusi leistis į kelionę po visos Lietuvos regionus. Lankytojai galėjo rinktis net iš 95 lankomų objektų – nuo ūkių ir amatininkų dirbtuvių iki dvarų, muziejų, kaimo turizmo sodybų ir bendruomenių namų.

Per tris dienas renginio dalyvius aplankė apie 2000 lankytojų, kurie galėjo iš arti stebėti, kaip auginami gyvūnai bei daržovės, ragauti vietinių skanėstų, pasikalbėti su savo srities meistrais, dalyvauti edukacijose, koncertuose ar tiesiog pailsėti nuo miesto šurmulio. Kaip ir kasmet, renginys suteikė galimybę ne tik pažinti Lietuvos kaimo įvairovę, bet ir kurti asmeninį ryšį su vietomis, kurias paprastai pravažiuojame nepastebėję.

Kaimas kaip gyvas muziejus

Šių metų akcija dar kartą įrodė – kaimas nėra vien tik žemdirbystė ar gyvulininkystė. Tai – kuriantys žmonės, kurie išsaugo tradicijas. Renginyje dalyvavo ne tik ūkiai, bet ir kultūros paveldo objektai, menininkų dirbtuvės, kulinarinio paveldo puoselėtojai, kavinės, bendruomenių centrai, kurie kvietė ne tik pasižvalgyti, bet ir patiems, savo rankomis, išmėginti įvairius amatus – kepti duoną, pinti iš šiaudų, groti tradiciniais instrumentais.

Objektai, kaip ir kasmet, buvo išsidėstę po visą Lietuvą – nuo Suvalkijos iki Žemaitijos, nuo Aukštaitijos kalvų iki Dzūkijos miškų. 

Dalyviai pasidalino įžvalgomis, kas jų manymu labiausiai patiko svečiams. Viena dažniausiai minimų patirčių – gyvūnai: jodinėjimas poniais ir arkliukais, susitikimai su terapiniais ūkio gyvūnais, pasivaikščiojimai su alpakomis ar pažintis su bitėmis. Ne ką mažiau dėmesio sulaukė edukacinės veiklos – nuo žaisliuko vėlimo iš vilnos ar darbo su moliu, iki įvairių rankdarbių, gamtos pažinimo bei smidrų pjovimo. Lankytojai džiaugėsi laisve kurti, galimybe pasirinkti ką lipdyti ar kaip įsitraukti, be iš anksto apibrėžtų rėmų.

Ne vienas pabrėžė, kad labiausiai žavėjo autentiškas bendravimas, ramybė ir gamtos grožis, galimybė pabūti toliau nuo miesto šurmulio. Kai kuriuos ypač sužavėjo mažai žinomi kultūros objektai – muziejai, meno galerijos ar net mediniai dvarai, o dar kitus – infrastruktūra, estetika, vietinės degustacijos ar visos dienos patyriminiai maršrutai su žygiais, istorijomis ir vaišėmis.

Buvo ir tokių, kurie sakė – „viskas patiko“ arba tiesiog negalėjo išskirti vieno dalyko. Vienas atsakymas gražiai apibendrina visumą: „Žmonėms patiko ne tik veikla, bet ir tai, kad viską gali liesti, ragauti, uostyti, pažinti kaimą visais pojūčiais.“

Lankytojų srautas – nuo kelių asmenų iki kelių šimtų

Kaip ir anksčiau, lankytojų srautai tarp objektų labai skyrėsi – kai kur apsilankė tik keletas smalsuolių, o kitur per dieną sulaukta net kelių šimtų svečių. Kaip ir kasmet, kvietėme visus dalyvius aktyviai įsitraukti į renginio viešinimą – skelbti apie savo dalyvavimą socialiniuose tinkluose, dalintis akcijos įrašais bei kviesti lankytojus. Patirtis rodo, kad aktyvūs komunikacijoje dalyviai sulaukia ir didesnio susidomėjimo.

Kaip ir kasmet, į pagalbą atėjo „We love Lithuania“, paskelbę penkis išsamius straipsnius apie skirtingus objektus, o Lietuvos kaimo turizmo asociacija (LKTA) parengė turinį apie visus regionus bei organizavo žurnalistų turą po Vilniaus, Širvintų, Utenos ir Anykščių rajonus. Taip pat bendradarbiavome su rajonų Turizmo informacijos centrais, kurie padėjo skleisti informaciją apie renginį savo regionuose. Nors kiekvieno TIC įsitraukimas priklausė nuo jų iniciatyvos, daugelyje rajonų sulaukėme nuoširdaus palaikymo – ačiū jiems!

Šių metų naujiena – akcijos žemėlapius platinti pradėjome ir AIBE parduotuvėse, taip išplėsdami viešinimo kanalų tinklą ir pasiekdami dar daugiau gyventojų regionuose.

 

Dėkojame visiems, kad padedate kurti tokią gražią šventę Lietuvoje! Renginį organizuojame ne tik mes - organizatoriai, bet ir jūs visi – dalyviai, partneriai, informacijos skleidėjai. Jūsų atsidavimas, laiko investicija ir atviros durys – tai šios akcijos širdis.

 

2025 m. dalyviai:

 

Projektui įgyvendinti skiriama iki 47 705,00 Eur (su PVM) dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 40 549,25 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 7 155,75 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

Išleistas projekto „Karinis paveldas” turizmo vadovas
2025 / 07 / 03

Išleistas projekto „Karinis paveldas” turizmo vadovas

Keliaujant po Latviją, Estiją ir Lietuvą, kviečiame apsilankyti karinio paveldo vietose, kurios mena laikotarpį nuo Pirmojo pasaulinio karo pradžios 1914 m., Latvijos ir Estijos valstybių įkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui 1918 m., iki šių laikų.
Poilsis Senjorams: Geriausios Vietos Ramiam Atsipalaidavimui
2025 / 07 / 01

Poilsis Senjorams: Geriausios Vietos Ramiam Atsipalaidavimui

Atsipalaidavimas ir kokybiškas poilsis senjorams yra ne tik malonumas, bet ir būtinybė sveikatos stiprinimui. Mūsų šalies vyresnio amžiaus žmonės vis dar patenka į mažiausiai keliaujančių pensinio amžiaus europiečių grupę, tačiau kiekvienais metais keliaujančiųjų skaičius auga. Reguliarus atsipalaidavimas padeda mažinti streso horm...
Gerosios praktikos kelionė Nyderlanduose
2025 / 06 / 27

Gerosios praktikos kelionė Nyderlanduose

2025 m. birželio 22–25 d. projekto „Tarpvalstybinė turizmo kapsulė – Lenkijos–Lietuvos turistinio maršruto E-11 sukūrimas ir viešinimas, naudojant inovatyvius sprendimus“ (LTPL00079 - Tourism capsule) komanda vyko į gerosios praktikos kelionę Nyderlanduse, kurios metu gilinosi į pėsčiųjų turizmo plėtro...
Latvių gerosios praktikos vizitas Lietuvoje
2025 / 06 / 26

Latvių gerosios praktikos vizitas Lietuvoje

Birželio 17–18 dienomis surengėme gerosios praktikos vizitą Lietuvoje, kurio metu priėmėme kolegas iš Latvijos. Vizitas vyko pagal tarptautinį projektą „Vandens maršrutų tinklo vystymas Latvijoje ir Lietuvoje toliau plečiant tarpvalstybinio turizmo produktą www.riverways.eu (WaterWays)“ ir buvo skirtas keitimuisi ...
Naujienos CSS-H projekte: pristatome atnaujintą mokymosi platformą
2025 / 06 / 23

Naujienos CSS-H projekte: pristatome atnaujintą mokymosi platformą

Ar jūsų verslas jau pasirengęs pereiti prie žiedinės ekonomikos? Džiaugiamės galėdami pristatyti naują mokymosi medžiagą, skirtą mikro, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) svetingumo ir turizmo sektoriuose! Ji padės ne tik įsivertinti savo verslo žiediškumą, bet ir suteiks praktinių žinių bei įrankių efektyvesniam, tvaresniam verslo veiki...
Sukurtas praktinis vadovas vietos maisto gamintojams apie kulinarinio turizmo paslaugas
2025 / 06 / 20

Sukurtas praktinis vadovas vietos maisto gamintojams apie...

Įgyvendinant projektą „BASCIL – Inovatyvūs sprendimai kaimiškų vietovių maisto gamintojams: veiklos įvairinimo skatinimas, teikiant kulinarinio turizmo paslaugas“, buvo parengtas praktinis vadovas „Praktiniai kulinarinio turizmo paslaugų kūrimo sprendimai vietos maisto gamintojams Baltijos jūros regione“.&nbs...
Įvyko du projekto „WaterWays“ seminarai, skirti darniam vandens turizmui skatinti
2025 / 06 / 19

Įvyko du projekto „WaterWays“ seminarai, skirti darniam vandens...

Įgyvendinant projektą LL-00011 „Vandens maršrutų tinklo vystymas Latvijoje ir Lietuvoje toliau plečiant tarpvalstybinio turizmo produktą www.riverways.eu (WaterWays), Lietuvoje buvo surengti du seminarai, kuriuose aptarti aktualūs klausimai, susiję su saugiu ir tvariu baidarininkų priėmimu.
Kviečiame į birželio 12 d. mokymus „Kaip saugiai ir ekologiškai priimti baidarininkus“
2025 / 05 / 22

Kviečiame į birželio 12 d. mokymus „Kaip saugiai ir ekologiškai...

Po sėkmingo pavasarinio renginio Anykščių rajone, Lietuvos kaimo turizmo asociacija kviečia į antruosius mokymus, kurie šįkart vyks birželio 12 d. gamtos apsuptyje Radviliškio rajone.  
Stiprūs vakar, laisvi šiandien: Baltijos šalių nepriklausomybės šimtmečio pažinimas per karinio paveldo turizmą
2025 / 05 / 19

Stiprūs vakar, laisvi šiandien: Baltijos šalių nepriklausomybės...

Baltijos šalys – Latvija, Lietuva ir Estija – jau 100 metų atkakliai gina savo nepriklausomybę. Karinio paveldo turizmas atskleidžia šią istoriją, pabrėždamas Baltijos šalių vaidmenį Europos geopolitiniuose procesuose nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos iki šių dienų.
Naujiena: „Safe&Green“ – tvariam ir saugiam vandens turizmui
2025 / 05 / 14

Naujiena: „Safe&Green“ – tvariam ir saugiam vandens turizmui

Įgyvendindami „Water Ways“ projektą, sukūrėme „Safe&Green“ koncepciją, skirtą skatinti saugų ir gamtai draugišką turizmą. Ši iniciatyva siekia mažinti neigiamą žmonių poveikį gamtai keliaujant ir prisidėti prie atsakingesnės bei sąmoningesnės turistų visuomenės formavimo.
Partneriai